jak szybko zrobić stronę

Szybki sposób na stronę internetową

Jak szybko zrobić stronę i jednocześnie mieć czas na prowadzenie biznesu?

Brak czasu jest najczęstszą wymienianą przyczyną, dlaczego coachowie nie robią strony internetowej dla swojego biznesu. A tymczasem stronę www możesz zrobić naprawdę szybko.

Poniżej bardzo krótki artykuł na ten temat – do szybkiego przeczytania – dla osób, które nie mają czasu. Przepis na stronę www w pigułce. Jak szybko zrobić stronę i się nie zamęczyć. Znajdziesz też linki do artykułów, gdzie możesz przeczytać więcej na dany temat.


Przy stronie internetowej mamy 2 etapy:

Etap 1: Budowanie strony

Jeśli naprawdę nie masz czasu, to zrób tylko 5 poniższych rzeczy:

 1. Ustal, po co Ci strona – co ma dla Ciebie robić?
 2. Zgromadź przykłady dobrych stron, które Ci się podobają,
 3. Napisz teksty na swoją stronę,
 4. Znajdź swoje dobre zdjęcie lub zrób nowe,
 5. Znajdź dobrego wykonawcę.

Ad 1. Po co Ci strona?

Masz wiele możliwości, ale żeby ułatwić Ci życie proponuję jedno z 2 najważniejszych dla coacha. Wybierz jedno z poniższych:

 • Umówienie spotkania z Tobą. Umieść na stronie kalendarz z możliwością (online) zapisania się na sesję płatną lub pierwszą bezpłatną konsultację.
 • Zapis do Twojego newslettera. Uruchom na platformie mailingowej bazę, w której będziesz gromadzić dane osób zainteresowanych Twoją stroną i /lub Twoimi usługami. Jeśli będziesz pisać do nich regularnie, to prawdopodobnie prędzej czy później zostaną Twoimi klientami.

Warto na swojej stronie mieć przynajmniej jedną z tych 2 rzeczy. Jeśli nie jesteś gotowa, to na początek możesz mieć stronę-wizytówkę – informację o Tobie i Twoim biznesie. Pamiętaj, że strona musi też budować Twoją ekspertyzę i to zrobisz głównie dzięki blogowi.

Wszystkie narzędzia do wykorzystania na stronie coacha opisałam w tym artykule.

Więcej o wezwaniach do działania przeczytasz tutaj.

Ad 2. Zgromadź przykłady dobrych stron

Na pewno chodzisz po różnych stronach internetowych. Zrób sobie w przeglądarce folder, w którym będziesz zapisywać strony, które Ci się szczególnie podobają. Najlepiej jeszcze notuj sobie, co Ci się podoba na tych stronach. Potem, gdy już zaczniesz robić swoją stronę – pokaż te strony wykonawcy, powiedz jej /jemu co chcesz mieć na swojej stronie, a co nie.

Ad 3. Napisz teksty

Twoja strona musi mieć treści i nikt ich za Ciebie nie napisze. Absolutne minimum to:

 • główny komunikat czyli co dla kogo robisz (najważniejsze!);
 • Twoja oferta czyli w czym pomagasz -> uwaga! nie pisz co robisz, lecz jak pomagasz – jaką korzyść będzie miała osoba, z którą będziesz pracować;
 • o Tobie – dlaczego właśnie Ty możesz pomóc.

Poza tym absolutnym minimum – zachęcam Cię do pisania bloga. Jeden artykuł na tydzień lub na 2 tygodnie. Pisz o tym, o co pytają Cię Twoi klienci i na czym najlepiej się znasz.

Więcej o tekstach i częściach strony przeczytaj tutaj.

Ad 4. Wybierz zdjęcie

Wybierz Twoje ładne zdjęcie na jasnym tle. Takie, które wzbudza zaufanie. Jeśli nie masz takiego zdjęcia – to je zrób. Jeśli boisz się, że będzie nieprofesjonalne lub nie umiesz zrobić – idź do fotografa. Sesja w studio to koszt około 100 zł.

Ad 5. Znajdź wykonawcę

Przy wyborze wykonawcy nie kieruj się wyłącznie umiejętnościami technicznymi. Niezwykle ważne są tzw. umiejętności miękkie, związane z komunikacją. Tu jest artykuł na temat szukania wykonawcy.


I to wystarczy. Bo całą resztę możesz zlecić. Całą resztę czyli:

 • zakup hostingu i domeny,
 • projekt strony,
 • oprawę graficzną,
 • stworzenie strony,
 • umieszczenie danych kontaktowych i linków do social mediów.

Ogarnięty wykonawca da sobie radę.

Co Ci zajmie najwięcej czasu przy robieniu strony www?

Pisanie tekstów na stronę. Ale teksty są najważniejsze.

Etap 2: Obsługa strony

Po uruchomieniu strony obsługę od strony technicznej możesz zlecić. Najlepiej osobie, która zrobiła Twoją stronę. Wtedy obsługa strony nie zajmie Ci w ogóle czasu.

I pewnie będziesz chciała, żeby Twoja strona żyła. W tym celu musisz regularnie coś na niej publikować. Jeden artykuł na tydzień to rozsądny wybór. Jeśli nie lubisz pisać – mów do dyktafonu, a potem spisz ten tekst. Ile zajmie Ci to czasu? Godzinę na tydzień? Może dwie. To chyba nie jest zbyt dużo?


I to już tyle.

Skąd bierze się przekonanie, że strona www pochłania mnóstwo czasu? 🤷‍♀️

Wydaje mi się, że wpływa na to jakość usług świadczonych przez wielu dostawców. Często słyszę od klientek i znajomych, że praca nad stroną to “droga przez mękę”. Nie powinno tak być. Dlatego dobrze się przygotuj i dobrze wybierz wykonawcę – wtedy pójdzie gładko.

Zadanie domowe

 • Utwórz folder, w którym będziesz zapisywać strony, które Ci się podobają.
 • Notuj tematy na artykuły na swoją stronę. To mogą być pytania od klientów.

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *