jak zrobić stronę w wordpress

Jak zrobić stronę w WordPress

Możliwe, że nawet nie jesteś jeszcze na etapie “jak zrobić stronę w WordPress?” lecz “co to w ogóle jest WordPress?” lub “jak zrobić stronę dla coacha?”. Dlatego w tym artykule napiszemy nie tylko o tym, jak zrobić stronę w WordPress, ale przede wszystkim: co to jest WordPress i dlaczego warto mieć stronę właśnie w WordPress.

Po pierwsze: jesteś coachem i wcale nie musisz się znać na stronach internetowych. Wcale nie musisz wiedzieć, jak zrobić stronę internetową. A już tym bardziej nie musisz wiedzieć, jak zrobić stronę w WordPress.

Po drugie jednak: jesteś coachem i musisz mieć stronę internetową dla swojego biznesu. To jedno z najważniejszych narzędzi w arsenale coacha w dzisiejszych czasach. Musisz mieć przynajmniej stronę wizytówkę. Taką, na której umieścisz informacje o sobie, napiszesz czym się zajmujesz, jakie masz doświadczenie, wykształcenie i sukcesy. Podasz adres mailowy i numer telefonu, aby łatwo można było się z Tobą umówić. Byłoby super, gdyby klienci sami znajdowali Twoją stronę w internecie. A najchętniej, to powinnaś jeszcze mieć możliwość umawiania spotkań bezpośrednio ze strony, bez dzwonienia. Może nawet mogłabyś pobierać online opłaty za sesje? Albo “automatycznie” umawiać spotkania wprowadzające dla nowych klientów? A jeśli lubisz się dzielić wiedzą (a zgaduję, że lubisz), to może nawet chciałabyś prowadzić bloga?

I dlatego musisz mieć minimalne pojęcie na temat stron internetowych. Nie zabieraj się za stronę, jeśli nie ogarniesz podstawowych rzeczy dotyczących strony www.

Dlaczego nie masz jeszcze strony www?

Zgaduję, że nie zrobiłaś jeszcze strony internetowej z jednej lub kilku przyczyn:

 • nie wiesz, jak się za to zabrać?
 • brakuje Ci odpowiedniego wykonawcy?
 • nie masz teraz wystarczająco pieniędzy, żeby zamówić stronę?
 • zastanawiasz się, co umieścić na stronie?
 • nie masz czasu się tym zająć?
 • dopiero startujesz z biznesem i nie chcesz przepłacać za stronę internetową?

Na blogu będziemy odpowiadali na te (i inne) Twoje wątpliwości, żeby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję i żebyś dobrze sobie poradziła ze stroną internetową.

Na naszej stronie przeczytasz:


A dzisiaj o tym, gdzie postawić swoją stronę, dlaczego postawić ją na WordPressie i jak zrobić stronę w WordPress w prosty sposób i niedrogo.

Co znajdziesz w tym artykule:
Co to jest WordPress?
Dlaczego WordPress?
Jakie są alternatywy do zrobienia strony w WordPress?
Jak zrobić stronę w WordPress i nie przepłacić?

Co to jest WordPress?

Zacznijmy od tego, że każda strona musi mieć domenę i hosting. Jeśli porównać stronę www do domu, to domena jest adresem domu, a hosting – kawałkiem ziemi, na którym stoi dom. Domenę i hosting musisz wykupić. To nie jest duży wydatek, a więcej o tym piszę w artykule o domenie i hostingu pod WordPress.

Każda strona musi mieć też CMS (Content Management System) czyli system zarządzania treścią. To taka struktura, która pozwala na umieszczanie na stronie naszych treści. Tak, jak dom ma podłogi, ściany, drzwi itd. Dopiero w tej strukturze (w tym przypadku w WordPressie) umieszczasz swoje zdjęcia, obrazki i teksty (tak jak w domu ustawiasz meble i bibeloty). I ta struktura nazywa się właśnie CMS. Musisz mieć CMS, żeby powstała strona taka, jaką chcesz.

WordPress to właśnie CMS, czyli platforma do robienia stron internetowych. To najbardziej popularny na świecie system do tworzenia i zarządzania treścią, którą zamieszczamy na stronie internetowej. Za pomocą WordPressa są tworzone przeróżne strony – od najmniejszych stron-wizytówek, poprzez blogi, aż po rozbudowane strony internetowe dużych firm (na przykład Sony Music).

Dlaczego WordPress?

Warto mieć stronę postawioną w WordPress, choćby dlatego właśnie, że to najbardziej popularny na świecie CMS. I w razie jakichkolwiek problemów ze stroną albo z dostawcą (firmą lub osobą, z którą robiłaś stronę) – zawsze znajdziesz kogoś, kto się zna na WordPress i będzie mógł Ci pomóc.

Dlaczego polecamy WordPress:

 • Na bieżąco jest rozwijany i poprawiany
 • WordPress jest darmowy
 • To bardzo powszechny, wręcz masowy CMS – wielu ludzi potrafi go obsługiwać – łatwo więc znajdziesz kogoś, kto będzie na bieżąco administrował Twoją stroną, a w razie potrzeby – wprowadzi zmiany i poprawki
 • WordPress jest uniwersalny
 • W WordPress możesz zrobić stronę, którą polubi Google
 • WordPress ma nieograniczone możliwości

Jakie są alternatywy do zrobienia strony w WordPress?

Oczywiście nie musisz robić strony w WordPressie. Oprócz WordPressa masz jeszcze co najmniej 2 możliwości (mówiąc w bardzo dużym uproszczeniu):

 1. Strona postawiona na tzw. autorskim CMS.
 2. Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych.

Autorski CMS zamiast WordPress

Autorski CMS to system (CMS) stworzony przez informatyka. To napisany od zera (zaprogramowany) autorski sposób na umieszczanie treści na stronie internetowej.

Zalety:

 • Chciałam napisać, że dzięki temu masz unikalną, zrobioną od zera stronę z wszystkimi funkcjami, jakie sobie wymarzysz – ale takie rzeczy to tylko przy naprawdę ogromnym budżecie. To rozwiązanie dobre dla dużych firm, które mają bardzo specyficzne wymagania. Coach naprawdę tego nie potrzebuje.

Wady:

 • Takie rozwiązanie jest generalnie drogie.
 • Każdą zmianę czy poprawkę musisz zlecać temu samemu informatykowi, który zrobił Ci stronę. Stoi on wtedy w pozycji monopolisty, bo on (jedyny) zna ten CMS. Oczywiście będzie Cię zapewniał, że w razie czego inny informatyk może to łatwo przejąć, ale przecież nikt tego nie lubi. To tak jak fachowcy, którzy wykańczają dom – nie lubią robić “po kimś” i liczą za to drożej.
 • A jeśli się skonfliktujesz z informatykiem, to w ogóle możesz stanąć w trudnej sytuacji, gdy nikt nie będzie chciał przejąć Twojej strony w takim CMSie. I w najgorszym razie będziesz ją robić od nowa.

Kreatory stron internetowych

Z punktu widzenia twórcy strony – kreator to taki uproszczony WordPress. Kreatory mają proste panele, w których można zrobić swoją stronę w systemie “drag&drop” czyli “przeciągnij i upuść”. Dzięki temu pozwalają na zrobienie strony od zera nawet największym laikom. Fajnym kreatorem, który dobrze znam i polecam jest Wix – i tam możesz wyklikać swoją stronę naprawdę szybko, choć warto najpierw skorzystać z instrukcji.

Zalety:

Wady:

 • Dostęp do kreatora wykupujesz na zasadzie abonamentu. Ten abonament jest dość wysoki, a jeśli nie zapłacisz – Twoja strona po prostu zniknie.
 • Strony zrobione w kreatorach nie są tak dobrze dostosowane do wyszukiwarek. Nawet jeśli wszystko poustawiasz, jak trzeba, to mają jednak tę wadę, że są po prostu cięższe i dłużej się wczytują. A Google nie lubi stron, które się długo wczytują 😉
 • Żeby wszystko dobrze ustawić i żeby Twoja strona wyglądała profesjonalnie – musisz pamiętać o wielu elementach. Dlatego trzeba najpierw się podszkolić. Możesz skorzystać z naszego kursu, jak zrobić w 1 dzień stronę w Wix. Zapraszam.

Jak zrobić stronę w WordPress i nie przepłacić?

Oczywiście sama podejmij decyzję, gdzie chcesz postawić stronę. My polecamy WordPress. W WordPressie możesz zrobić stronę od zera sama lub zlecić to informatykowi – twórcy stron www. Robienie samemu od zera jest kłopotliwe, bo WordPress nie jest najbardziej przyjaznym CMSem na świecie. Więc jeśli nie masz przesadnie dużo czasu na zgłębianie wszystkich tajników WordPressa – to odpuść sobie tę opcję. Możesz więc zlecić zrobienie strony, co oczywiście jest droższą opcją i nie masz gwarancji, że wyjdzie tak, jak chcesz. Zawsze porównuję to do szycia sukienki u krawca. Ma szansę być tak wspaniała, jak sobie wymarzyłam, ale może się okazać po uszyciu, że po prostu do mnie nie pasuje, że źle w niej wyglądam. Zwykle twórca stron internetowych raz robi stronę dla coacha, następnym razem dla hotelu, a wcześniej robił stronę dla firmy budowlanej. Zna się na WordPressie, ale nie zna się dogłębnie na Twojej branży. Tak jak krawiec, który szyje wszystko, ale nie ma specjalizacji – nie będzie rozumiał wszystkich subtelności przy szyciu sukienki.

Szablony strony dla coacha

Mamy dla Ciebie rozwiązanie stworzone specjalnie dla coachów. Tani i prosty sposób. Przeanalizowaliśmy setki stron internetowych coachów i wiemy, co działa, co musi być na stronie i jak wszystko poukładać, żeby miało sens. Stworzyliśmy kilka szablonów (prototypów) strony dla coacha w WordPressie, z których możesz samodzielnie zrobić swoją stronę.

Każdy nasz szablon ma zrobione wszystkie konieczne ustawienia i musisz po prostu dodać swoje zdjęcia i wkleić swoje teksty. Nasze szablony są nawet wstępnie ustawione pod wyszukiwarkę, żeby łatwo było Cię znaleźć w Google.

Dostaniesz od nas szablon wraz z poradnikiem, jak zrobić stronę w postaci nagrań oraz napisanych instrukcji. A nawet zrobimy za Ciebie całą “brudną robotę” czyli wykupimy domenę i hosting, żebyś sama nie musiała się borykać z kwestiami technicznymi.

No i najważniejsze: pomożemy, jeśli utkniesz. Za naszą ofertą stoją żywi ludzie, gotowi w każdej chwili, żeby Ci pomóc. Rozumiemy, że coś Ci się może nie udać albo że możesz na czymś utknąć. Dlatego jesteśmy gotowi Ci pomóc, jeśli tylko będziesz potrzebowała naszego wsparcia podczas pracy z szablonem.

Podsumowując – jak zrobić stronę w WordPress i nie przepłacić? Najlepiej skorzystać z naszych szablonów. Zobacz, jakie pakiety dla Ciebie przygotowaliśmy. W razie jakichkolwiek pytań napisz do nas na: coach@malafirmaonline.pl

A jeśli zupełnie, absolutnie nie chcesz robić strony sama – to możesz nam to zlecić 🙂

Co teraz warto zrobić?

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *