jak zrobić stronę dla coacha

Jak zrobić stronę dla coacha

Jeśli jesteś coachem, to masz 2 opcje zrobienia strony internetowej dla swojego biznesu:

 1. Zrobisz stronę sama. Tak, to jest możliwe, nawet dla laika. I może mieć sens.
 2. Zlecisz zrobienie strony.

Jak zrobić stronę dla coacha – wady i zalety obu rozwiązań

Każde z tych rozwiązań ma swoich fanów i przeciwników. Oba mają wady i zalety, więc nie da się wskazać jednego najlepszego sposobu dla każdego. Sama musisz rozważyć, która opcja jest dla Ciebie najlepsza na Twoim etapie rozwoju biznesu, z zasobami, które posiadasz oraz z Twoimi oczekiwaniami. Zobacz poniżej, jakie są wady i zalety obu rozwiązań, a potem przeczytaj o tym, jak się przygotować do zrobienia strony, jak zadbać o konwersję i jak wybrać wykonawcę. Napisałam też o naszej specjalnej ofercie dla coachów.


ZALETY SAMODZIELNEGO zrobienia strony www:

 • Niskie koszty – nie będziesz płacić deweloperowi za postawienie strony, lecz robisz to sama. Musisz wykupić domenę i hosting, ewentualnie szablon czy konsultacje – ale i tak będzie to dużo tańsze, niż zlecenie postawienia strony od zera.
 • Znakomita znajomość swojej strony www. Dzięki temu, że sama wszystko zrobisz – będziesz wiedziała, gdzie co jest i jak działa.
 • Możliwość samodzielnego poprawiania i modyfikowania strony. To ma oczywiście związek z poprzednim punktem. Moje doświadczenie wskazuje, że szybko przychodzi moment, gdy chcemy coś zmienić na stronie. Wtedy umiejętność samodzielnej obsługi strony jest kluczowa.

WADY SAMODZIELNEGO zrobienia strony www:

 • Trzeba zainwestować więcej czasu, niż w przypadku zlecenia – ponieważ musisz nauczyć się działać w programie do robienia stron – no i fizycznie wprowadzić wszystko na stronę. Mimo wszystko to może mieć sens, jeśli Twój biznes dopiero startuje i masz więcej czasu, niż pieniędzy.

ZALETY ZLECENIA stworzenia strony www:

 • Mniej pracy i mniej czasochłonne dla Ciebie. Masz mniej pracy, bo wiele rzeczy zrobi za Ciebie dostawca. Cały etap przenoszenia Twojej koncepcji, Twoich zdjęć i tekstów na stronę ogarnia deweloper.
 • Prawdopodobnie szybciej, ale nie masz gwarancji. Wydaje się, że wszystko powinno pójść szybciej, bo deweloper nie musi się uczyć – lecz po prostu umieszcza wszystko na stronie w internecie. A jednak deweloperzy bywają zajęci i mają kilku klientów na raz – czasem więc zdarza się, że będziesz musiała czekać.
 • Ekspertyza – jeśli dobrze wybierzesz wykonawcę – to masz gwarancję, że poradzi Ci w kwestiach merytorycznych dotyczących strony i że strona będzie od początku działała bez zarzutu.

WADY ZLECENIA stworzenia strony www:

 • To rozwiązanie jest droższe. Deweloperowi płacisz za ekspertyzę, za doświadczenie, za profesjonalizm.
 • Nie panujesz nad swoją stroną, za każdą zmianę i poprawkę na stronie będziesz musiała płacić od nowa. Po zrobieniu strony czasem warto zdecydować się na pakiet wsparcia, w ramach którego deweloper może robić dla Ciebie drobne poprawki już po uruchomieniu strony.

Więcej o tym, jak zrobić stronę dla małych biznesów w 2022 roku napisałam w tym artykule: najlepsze sposoby na zrobienie strony internetowej w 2022 roku.


Gdy zabierasz się do postawienia swojej pierwszej strony internetowej w życiu, to pewnie nie wiesz, od czego zacząć. Możesz też nie być pewna, co potrzebujesz mieć na stronie.

1. Jak zrobić stronę dla coacha – przygotowanie

Przede wszystkim bardzo zachęcam Cię do postawienia strony w WordPressie. Sama byłam długo sceptyczna co do WordPressa, bo wydawał mi się szalenie skomplikowany. Najpierw miałam stronę postawioną przez informatyka, potem przeszłam przez Wix, aż skończyłam w WordPressie i wiem, że to najlepszy, bo najbardziej uniwersalny sposób.

Na końcu tego artykułu napisałam o tym jak zrobić stronę dla coacha w WordPressie tanio i sprawnie. Mamy na to specjalną propozycję.

Niezależnie od tego, czy robisz stronę sama czy ją zlecasz – przeczytaj, co powinno się znaleźć na stronie internetowej dla coacha. Jest na to przepis, który w tym artykule Ci przedstawiam, żebyś łatwiej mogła poradzić sobie ze swoją stroną www. Istnieje pewien zestaw zasad, które są dość uniwersalne i które są używane na prawie każdej stronie internetowej, a w tym artykule przeczytasz specyficznie o stronie internetowej dla coacha.

2. Jak zrobić stronę dla coacha – pamiętaj o konwersji

Pamiętaj, że pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą ma robić Twoja strona jest konwersja.

Konwersja czyli co?

No właśnie. Najpierw odpowiedz na te pytania:

 • Jaki jest jej cel Twojej strony?
 • Co Twoja strona ma robić?
 • Co klient ma zrobić po odwiedzeniu Twojej strony?

To kluczowe kwestie. Bo niezależnie od tego, jak piękna jest Twoja strona – najważniejsze jest to, jak skutecznie przekonuje do Ciebie klientów i czy robią to, co chciałabyś, żeby robili. Szczególnie dobrze służą temu CTA czyli wezwania do działania. Jako coach masz możliwość użycia kilku bardzo ciekawych CTA, o których napisałam w tym artykule.

Oczywiście strona musi robić dobre wrażenie. Zrobienie dobrego wrażenia na klientach jest powodem, dla którego w ogóle inwestujesz czas i pieniądze w projektowanie swojej strony internetowej. Podstawą jest bardzo staranne zaprojektowanie strony głównej (home) Twojego serwisu. Klienci najczęściej trafiają najpierw właśnie tam. Często tam też kończą. Dlatego dobrze zaplanuj, co tam umieścisz.

Kolejną rzeczą, która będzie miała ogromne znaczenie, jest struktura Twojej witryny. Upewnij się, że wszystkie elementy umieściłaś we właściwym miejscu. Nie chodzi o to, żeby umieszczać informacje losowo, tak, jak Ci się podoba. Musi istnieć przepływ, który poprowadzi klienta do działań, na których Ci zależy. Czy klient ma do Ciebie zadzwonić? Czy chcesz, żeby zapisał się na Twoją listę mailingową? Uwzględnij przy tym, jakie potrzeby ma Twój potencjalny klient. Co mu oferujesz? Jak możesz mu pomóc w rozwiązaniu jego problemu?

3. Jak zrobić stronę dla coacha – wykonawca

O szukaniu i wyborze wykonawcy pisałam w tym artykule.

4. Jak zrobić stronę dla coacha – nasza oferta

Pracujemy w obu modelach wymienionych na początku artykułu. Czyli możesz z naszą pomocą sama zrobić stronę www lub możemy dla Ciebie zaprojektować i postawić stronę internetową. Jako niedoszła psycholog bardzo bliskie są mi tematy związane z rozwojem i wspieraniem ludzi. Wiem, jak dużo dobrego może zrobić coach i jak bardzo pomóc ludziom. Specjalizujemy się w stronach dla coachów i pomożemy Ci łatwo zrobić Twoją stronę www.

➡️ Coachów, którzy chcą, żeby stronę zrobił im ktoś z doświadczeniemzapraszamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Zrobimy dla Ciebie piękną stronę wizytówkę w WordPressie z wszystkimi niezbędnymi informacjami już od 997 zł netto.

➡️ Dla coachów, którzy chcą samodzielnie zrobić stronę, mamy specjalną ofertę na stworzenie strony internetowej dla coacha w WordPressie, czyli najpopularniejszym programie do stworzenia i prowadzenia witryny internetowej. Żebyś nie musiała tracić ani pieniędzy, ani czasu – możesz w łatwy sposób zrobić stronę na bazie szablonu, który przygotowałam dla coachów. Już za 397 zł możesz mieć indywidualną, spersonalizowaną stronę dla swojej działalności. W dodatku taką, którą będziesz umiała sama obsługiwać i aktualizować.

Jak to działa?

 1. Wybierasz i kupujesz szablon
 2. Wprowadzasz swoje zdjęcia i teksty
 3. My zajmujemy się za Ciebie całą nudną robotą (hosting, podłączenia, back-up, naprawa błędów, optymalizacja pod SEO)

Stworzyłam optymalny szablon strony internetowej dla coacha, który działa w WordPressie. Wystarczy, że go tylko wypełnisz swoimi treściami i zdjęciami i w jeden dzień możesz mieć swoją stronę internetową. Na szablonie są już zaplanowane i wstawione wszystkie najważniejsze sekcje, niezbędne dla strony internetowej coacha, więc nie będziesz musiała się tym martwić. Nagrałam też filmik z instrukcją, żeby pomóc Ci w zrobieniu strony. Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.

Jak korzystasz?

 • Oszczędzasz mnóstwo czasu
 • Oszczędzasz mnóstwo nerwów
 • Nie przepłacasz za stronę

Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania.

5. Jak zrobić stronę dla coacha – zaczynamy!

Jeśli chcesz mieć stronę, ale nie wiesz, od czego zacząć – zapraszam Cię do artykułu, gdzie opisałam 20 konkretnych kroków, które musisz podjąć, żeby mieć stronę. Krok po kroku przeprowadzam w nim przez poszczególne zadania: od nazwy, przez wykonawcę – aż do zrobienia strony przez dewelopera.

Zadanie domowe

 • Zastanów się, co na obecnym etapie rozwoju Twojego biznesu jest dla Ciebie najważniejsze. Czy wolisz oszczędzić trochę czasu, zlecając zrobienie strony www? Czy wolisz zrobić stronę sama i dzięki temu znać ją na wylot?
 • Zapisz sobie, po co Ci strona internetowa. Co konkretnie ma dla Ciebie robić? W jaki sposób ma konwertować?

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *